Kitos medžiagos
Migrenos profilaktikai galima naudoti įvairius kitus preparatus, pavyzdžiui, riboflaviną, magnį ir botulino toksiną. Atlikus dvigubai slaptą, placebu kontroliuojamą tyrimą, nustatyta, kad skyrus 400 mg riboflavino per dieną bent perpus sumažėjo migrenos priepuolių dažnis 56 proc. ligonių, palyginti su 19 proc. placebo grupėje.
Nepageidaujamas riboflavino poveikis menkas – tai gali būti diarėja ir poliurija. Šie riboflavino rezultatai nebuvo pakartoti klinikinėje praktikoje, todėl atskirai vartojamas riboflavinas nėra dažnai skiriamas migrenos profilaktikai.
Manoma, kad magnis dalyvauja migrenos patogenezėje, nes atlieka NMDA receptoriaus reakcijos į glutamatą tarpininko vaidmenį. Glutamato sukeltas NMDA receptoriaus suaktyvinimas yra sklindančios galvos smegenų žievės depresijos dalis, kuri yra numanomas patofiziologinis migrenos auros pagrindas (4 skyrius). Iki šiol magnio pakeitimas buvo analizuotas dviejuose kontroliuojamuose migrenos profilaktikos tyrimuose ir viename migrenos tyrime, susietame su priešmenstruaciniu sindromu. Dviem iš trijų tyrimų nustatyta, kad magnis efektyvesnis už placebą, o po trečio tyrimo neužfiksuota jokios papildomos naudos. Geriamasis magnis yra saugus, gerai toleruojamas, todėl gali būti vartojamas kaip pagalbinė priemonė su kitomis įprastomis profilaktikos priemonėmis.
Manoma, kad botulino toksinas gali būti naudingas migrenos profilaktikai. Nustatyta, kad 25 vienetų botulino injekcija gerokai sumažino migrenos priepuolių dažnumą, stiprumą, vaistų nuo ūminių priepuolių kiekį ir su migrena susijusį vėmimą. Botulino toksinas gali sukelti per didelį arba gretimų raumenų silpnumą ir skausmą injekcijos vietoje. Botulino toksinas netinka turintiems nervų ir raumenų mazgų sutrikimų ir vartojantiems medžiagas, kurios trikdo nervų ir raumenų impulsų perdavimą. Reikia papildomų tyrimų, kad būtų galima nustatyti, ar ši medžiaga tinka migrenos profilaktikai. Kitos medžiagos, kuriomis susidomėta atlikus atvirus migrenos profilaktikos tyrimus, yra leukotrienų antagonistai, pvz., montelukastas, selektyvusis serotoninas ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitorius venlafaksinas, nefazodonas ir vaistai nuo epilepsijos tiagabinas ir levetiracetamas. Reikia atlikti kontroliuojamus šių medžiagų tyrimus sumigrena sergančiais pacientais, kad būtų galima įvertinti, ar jie tinkami migrenos profilaktikai.