Ko nedrįstame paklausti?

Ar mane varginantis nugaros skausmas gali būti dėl onkologinių ligų?

Piktybinio proceso stuburo smegenyse simptomai:

  • kaklo ar nugaros skausmas, kartu esant neurologiniams simptomams – rankų ar kojų nutirpimui, nejautrumui, šlapimo, išmatų nekontroliavimui,
  • nugaros skausmas, kuris nepraeina pailsėjus, naktį skausmai intensyvesni nei dieną,
  • bet kurie simptomai iš išvardytų, kartu esant svorio netekimui, pykinimui, vėmimui, karščiavimui, šaltkrėčiui.

Pirminiai stuburo smegenų navikai yra reti, dažniau pasitaiko jaunesnio amžiaus žmonėms, vystosi lėtai, gerybiniai. Dažniausiai navikinis procesas stubure – metastazės iš kitų organų.

Pacientai, sergantys bet kokios lokalizacijos vėžiu, atsiradus nugaros skausmams, neurologiniams simptomams, turėtų būti skubiai tiriami dėl galimo naviko išplitimo į stuburą.

Ar dėl juosmens skausmų mane gali paralyžiuoti?

Nugaros smegenys išeina iš galvos smegenų, tęsiasi per kaklinę, krūtininę stuburo dalis ir baigiasi ties apatiniais krūtininiais slanksteliais. Juosmeninėje dalyje yra tik nervų šaknelės. Dėl to, net esant rimtoms būklėms, pvz., didelei tarpslankstelinio disko išvaržai, žmogus dažniausiai neparalyžiuojamas.

Ar metams bėgant mano nugaros skausmai stiprės?

Daug žmonių jaudinasi, ar nereikės jiems sėdėti invalido vežimėliuose, kai jie bus 60-mečiai, kadangi jau 30–40 metų amžiuje juos taip kankina nugaros skausmai. Iš tiesų nugaros skausmai dažnesni santykinai jaunesnio amžiaus pacientams (30–50 m. amžiaus). Tai ypač būdinga diskogeniniams skausmams – esant disko išvaržai, degeneracijai. Be to, jei pacientas randa būdų, kaip tausoti savo nugarą, laikui bėgant skausmai mažėja. Tausoti tai nereiškia gulėti – atvirkščiai, reguliari mankšta, raumenų tempimo, stiprinimo pratimai turėtų tapti kasdienybe.